استاندار خوزستان در آیین بهره برداری از سیستم اطفای حریق بندر سجافی فعالیت‌های تجاری در بندر سجافی، نبض تپنده هندیجان است

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

به گزارش مدیریت اتاق  بازرگانی آبادان در بندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) ، روابط عمومی

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین بهره‌برداری از سیستم اطفای حریق بندر سجافی، حفظ پویایی و رونق فعالیت‌های تجاری در آن را از اولویت‌های کاری مسئولان عنوان کرد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ٢١ بهمن در آیین بهره‌برداری از سیستم اطفای حریق بندرسجافی با تشریح ویژگی‌های این سامانه‌ی مقابله با حریق، فعالیت‌های بازرگانی در این بندر را نبض تپنده شهرستان هندیجان توصیف کرده و افزود: بخش قابل ملاحظه‌ای از معیشت مردم هندیجان به این بندر گره خورده است و تخلیه و بارگیری در این بندر در کنار آبزی‌پروری و کشاورزی از جمله فعالیت‌های مهم اقتصادی در این شهرستان است.

شریعتی، بندر تجاری سجافی را بندری روبراه، فعال، پویا و بانشاط عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش مسئولان باید بر این متمرکزشود که این نشاط و پویایی حفظ شده و این بندر همچنان رونق داشته باشد.

وی با اشاره به اهتمام اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در راه‌اندازی سیستم اطفای حریق در بندر سجافی به ارزش ۶٠ میلیارد ریال تصریح کرد: به دنبال راه‌اندازی سیستم اطفای حریق، ایمنی این بندر بیش از پیش ارتقا می‌یابد و دیگر  مشکلاتی که در گذشته در زمینه‌ی اطفای حریق پیش می‌آمد، لنج‌داران با آن مواجه نخواهند شد و این خطرات به حداقل می‌رسد و آنان می‌توانند بدون دغدغه به کارشان ادامه دهند.

یادآور می‌شود همزمان با بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری در ایام الله دهه فجر، سیستم اطفای حریق بندر تجاری سجافی با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، حبیب آقاجری نماینده مردم شهرستان هندیجان در مجلس شورای اسلامی و عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

به  نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره)