تخلیه کالای اساسی در بندرامام خمینی(ره) از مرز ٨ میلیون و ٧٠٠ هزار تن گذشت

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

بنابر گزارش مدیریت اتاق بازرگانی آبادان در بندر ماهشهر و بندر امام- روابط عمومی با تخلیه همزمان شش فروند کشتی محقق شد؛
تخلیه کالای اساسی در بندرامام خمینی(ره) از مرز ٨ میلیون و ٧٠٠ هزار تن گذشت
به دنبال پهلوگیری و تخلیه همزمان ۶ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندرامام خمینی(ره)، از ابتدای سال جاری تا هفتم آبان ماه سال جاری بیش از ٨ میلیون و ٧٠٠ هزار تن کالای اساسی تخلیه شد.
عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ١۵٧ فروند کشتی حامل کالای اساسی پهلوگیری کرده‌اند و معادل ٨ میلیون و ٧٣٣ هزار تن انواع کالای اساسی از جمله گندم، ذرت، دانه روغنی، کنجاله، روغن خوراکی، برنج و شکر تخلیه شده است.
دریس در ادامه افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط و با هدف تسریع در خروج کالای اساسی و پایداری زنجیره‌ی تأمین کالا، تا کنون ٨ میلیون و ۵۴٩ هزار تن کالای اساسی در وجوه مختلف حمل و نقل به اقصی نقاط کشور ارسال شده است.
وی با اشاره به ظرفیت مناسب انبارها و اماکن این مجتمع بزرگ بندری برای پذیرش و انبارش انواع کالاها از جمله کالای اساسی خاطرنشان کرد: بیش از ٢ میلیون و ٨٩٠هزار انواع کالای اساسی در انبارهای این بندر نگهداری می‌شود که به تدریج پس از طی تشریفات اداری لازم ترخیص و خارج می‌شود.
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان – منطقه ویژه بندری