راهنمای ثبت سفارش در مناطق آ زاد و ویژه اقتصادی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
  • نظرات : بدون دیدگاه

“سیفام” سامانه ثبت سفارش در منطقه آزاد و ویژه اقتصادی :

 

ثبت سفارش در منطقه آزاد اروند

“سیفام” یا سامانه ثبت سفارش در منطقه آزاد اروند ، درگاه ارائه خدمات برخط به کلیه فعالان و بنگاه‏ های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی است.

این سامانه با هدف تسهیل خدمت رسانی و یکپارچه نمودن تمامی خدمات مورد نیاز فعالان اقتصادی توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طراحی و مستقر شده است .تا امکان پاسخگویی به تمامی این نیازها در یک محیط یکپارچه فراهم گردد.  

فعالان اقتصادی مستقر در مناطق می‏ توانند با ثبت نام در این سامانه از خدماتی چون اطلاع از فرصت‏ های سرمایه‏ گذاری، ثبت درخواست های سرمایه‏ گذاری، ثبت شرکت در مناطق آزاد، ثبت سفارش کالا، ثبت اظهار نامه گمرکی، ثبت درخواست ورود ماشین آلات و تجهیزات، ثبت درخواست گواهی ارزش افزوده و… بهره مند گردند.   

همچنین، با ورود به “سیفام”، مخاطبین می ‏توانند به کلیه سامانه‏ های ویژه و اختصاصی هر یک از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دسترسی داشته باشند.

“سیفام” به گونه‏ ای طراحی شده است تا کلیه نیازمندی‏ های آموزشی، دستورالعمل ها و بخشنامه های مرتبط با موضوعات موجود در سامانه و هم‏چنین پرسش و پاسخ‏ های متداول فعالان اقتصادی، در کوتاه‏ ترین زمان ممکن در دسترس آن‏ها قرار گیرد.