راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به فعالان اقتصادی بخش خصوصی است

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: با توجه به شرایط تحریم باید از ظرفیت‌های همه استان‌های کشور برای رونق تولید استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان، غلامرضا اکبری زاده صبح امروز در نشست گسترش صادرات جهت رونق تولید که بین اتاق بازرگانی آبادان و استان البرز در سالن همایش سازمان منطقه آزاد برگزار شد، اظهار کرد: امید می‌رود این جلسه سبب شود اتفاقات مناسبی در زمینه صادرات و واردات صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در تحریم هستیم، افزود: فعالان اقتصادی در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند و اکنون راه برون رفت از مشکلات اقتصادی توجه به فعالان اقتصادی بخش خصوصی است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای عبور از تحریم، تاکید کرد: به دلیل مشکلات تحریمی که وجود دارد باید از منابع سایر استان‌ها در حوزه تولید و صادرات استفاده کنیم.

در ادامه رییس اتاق بازرگانی استان البرز تاکید کرد:

آمادگی تجار ایرانی برای همکاری با کشورهای منطقه/ اتاق بازرگانی آبادان زمینه‌ساز همکاری متقابل

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: در راستای رونق تولید آمادگی داریم تا با برندهای خود دوستان در کویت، عراق و سوریه محصولات را با رنگ و سلیقه همان منطقه و با کیفیت بالا تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان، رحیم بنا مولایی صبح امروز در نشست گسترش صادرات جهت رونق تولید که بین اتاق بازرگانی آبادان و استان البرز در سالن همایش سازمان منطقه آزاد برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از اینگونه جلسات به منظور گسترش همکاری برای توسعه صادرات با عراق استفاه کنیم.

وی با بیان اینکه نساجی، صنایع غذایی، و صنایع دارویی بخشی از ظرفیت‌ها است، ادامه داد: ۱۵۰۰ واحد صنعتی داریم که کارهای خوبی را می توانیم ارائه دهیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز جاذبه‌های گردشگری، گردشگری سلامت و گردشگری ورزشی را بخشی از ظرفیت‌های این استان قلمداد کرد و افزود: باید (B2B) را به گونه ای عمل کنیم تا به (B2C) برسیم و خدماتی به تجار داخلی، تولیدکنندگان و همچنین تجار عراقی ارائه دهیم تا از این طریق از ورود واسطه‌ها، دلال‌ها و کسانی که قصد سو استفاده دارند، جلوگیری شود.

بنامولایی ظرفیت‌های استان البرز را ویژه عنوان کرد و گفت: تشکیل این جلسه می تواند تاثیرات مثبتی از جمله همکاری متقابل را در پی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کالاهای ایرانی با کیفیت است، تصریح کرد: متاسفانه تجار عراقی وقتی وارد ایران می‌شوند کالای با کیفیت پایین را خریداری می‌کنند؛ مانند بسیاری از افرادی که وقتی به چین سفر می‌کنند و کالای درجه ۳ را تهیه می‌کنند و این در حالی است که کالای درجه یک نیز وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در همین خصوص اضافه کرد: از طریق راه‌اندازی سایت و معرفی کالای با کیفیت ایرانی می‌توانیم این موضوع را مدیریت کنیم. مصالح ساختمانی و پوشاک کالاهایی هستند که حرفای خوبی برای عراق در خصوص آنها داریم.

بنامولایی همکاری با برندهای عراقی و سوریه‌ای را برای تولید کالا مهم برشمرد و گفت: از این طریق می‌توان به جای اعمال هزینه برای بازاریابی، خود تجار حضور یابند و در واقع مسیر را برای آنها هموار می‌کنیم.

وی  خاطرنشان کرد: در راستای رونق تولید آمادگی داریم تا با برندهای خود دوستان در کویت، عراق و سوریه محصولات را با رنگ و سلیقه همان منطقه و با کیفیت بالا تولید کنیم.

در پایان مدیر بهبود کسب کارها و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند گفت : ورود گردشگران عراقی به منطقه فرصت بسیار خوبی برای رونق بازار و افزایش صادرات ایجاد کرده است .

جبار عبود زاده همچنین در فروش کالا به گردشگران عراقی نباید فقط به کمیت توجه داشت بلکه باید کیفیت را هم در نظر گرفت تا این فرصت بسیار مهم اقتصادی برای منطقه و کشورمان استمرار داشته باشد .