رشد ۳۸ درصدی حمل ریلی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره)

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
  • نظرات : بدون دیدگاه

بنا بر گزارش مدیریت اتاق بازرگانی آبادان دربندر ماهشهر و بندر امام (ره) -روابط عمومی حمل واگنی کالاهای اساسی از انبارهای مجتمع بندر امام خمینی (ره) با ۳۸ درصد رشد به حدود ۸۲۳ هزار تن رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ۲۰ مهرماه ه عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) با تأکید بر استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری به منظور تسریع در روند خروج کالا بیان داشت: در هفت ماهه سال جاری  بیش از ۱۵ هزار دستگاه واگن انواع کالای اساسی بارگیری و به اقصی نقاط کشور ارسال شد.

دریس در ادامه رشد پیوسته‌ی حمل ریلی کالاهای اساسی در هفت ماهه سال جاری را حاصل  هم افزایی این اداره کل و راه آهن جنوب با هدف  تقویت حمل و نقل ریلی عنوان کرد. وی همچنین از بارگیری بیش از ۸ میلیون تن انواع کالاهای اساسی از انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره)  به داخل کشور خبر داد.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) همچنین میزان حمل جاده ای کالاهای اساسی از مبدأ این بندر بزرگ تجاری به مقاصد درون سرزمینی  را بیش از  ۷ میلیون و ۳۰۳ هزار تن عنوان کرد.

یادآور می شود از ابتدای سال جاری تا کنون  ۱۴۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی در حدود ۸ میلیون  تن انواع کالای اساسی  در این مجتمع بزرگ تجاری که بندری کانون کالای اساسی و نخستین شهر لجستک غلات کشور است، تخلیه کرده اند.

روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)