روند تخلیه و بارگیری در بندرامام خمینی(ره) بدون وقفه ادامه دارد

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  • نظرات : بدون دیدگاه

بنا بر گزارش مدیریت اتاق بازرگانی آبادان در بندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) -روابط عمومی روند فعالیت‌های مرتبط به تخلیه و بارگیری کشتی‌ها و ورود و خروج کالا بدون لحظه‌ای توقف در بنادر ادامه دارد.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان  سفر خود به بندرامام خمینی(ره)، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع بزرگ بندری، از فعالیت‌های جاری برای تخلیه، بارگیری، ورود و خروج کالا دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد راستاد در جریان این بازدید با اشاره به روند مستمر و بی‌وقفه تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، از تخلیه بیش از ١٣ میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داده و گفت: از این مقدار، هشت میلیون تن کالای اساسی در هفت ماهه سال جاری  تخلیه شده است.

وی با اشاره به رشد ٣۶ درصدی رشد بارگیری ریلی کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری، حمل و نقل ریلی را یکی از اهم تمهیدات در کنار حمل و نقل جاده‌ای برای تسریع در خروج کالاهای اساسی و تامین بازارهای مصرف عنوان کرد.

وی در ادامه افزایش سهم حمل و نقل ریلی را یکی از دستاوردهای اخیر سازمان  بنادر و دریانوردی عنوان کرد که در پی آن، دو میلیون تن بر سهم این گونه از حمل و نقل افزوده شد.

راستاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود، روند فعالیت‌ها و ارائه خدمات  و ساخت و ساز پروژه‌‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری را مطلوب برشمرد و گفت: تمام فعالیت‌های عملیاتی   بدون وقفه در حال ارائه به متقاضیان است.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفر خود به بندرامام خمینی(ره)، از پایانه‌ ریلی تخلیه و بارگیری غلات و انبارهای نگهداری کالاهای اساسی بازدید کرد.