رییس اتاق بازرگانی آبادان تاکید کرد: تاسیس شرکت توسعه صادرات پُل ارتباطی البرز و اروند برای صادرات کالای ایرانی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  • نظرات : بدون دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: اتاق‌های بازرگانی آبادان و خرمشهر برای ارسال کالاهای استان البرز به بصره، آمادگی دارند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان غلامرضا اکبری زاده، ظهر چهارشنبه ۲۶ تیر ماه در نشست بررسی فرصت های اقتصادی استان بصره کشور عراق که در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان برگزار شد، اظهار کرد: نبود کالاهای استان البرز در استان بصره نشان دهنده بی کیفیت بودن نیست بلکه مربوط به عدم بازاریابی در این منطقه است.
وی با بیان اینکه باید تعامل خود را بیشتر کنید، افزود: راه های تعامل چند مورد بوده که یکی از آنها استفاده از ظرفیت های آبادان و خرمشهر است می‌توانیم برای ارسال بهتر کالاهای استان البرز از طریق نمایندگی کمک کنیم.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان در همین خصوص ادامه داد: رییس اتاق بازرگانی استان البرز پیشنهادی مبنی بر تاسیس شرکت توسعه صادرات داشتند که البته نظر ما این است که خصوصی باشد و با هر کسی به اندازه سهمش مشارکت کند.

ضرورت مشارکت ایران در استان بصره

رحیم بنا مولایی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز نیز در این نشست اظهار کرد: ایران با این همه پتانسیل و ظرفیتی که دارد سهمی از بازار ندارد.
وی افزود: چنانچه قرار باشد وارد بازار عراق شویم باید از طریق یک تاجر توانمند و شناخته شده عراقی مشترکا با عراقی‌ها شرکتی و برندهایی را ثبت کنیم که با نام آن شرکت باشد و اگر آن برند سهمی از بازار پیدا کرد، برای طرفین سودآوری حاصل شود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با تاکید بر ظرفیت‌های توریست درمانی در عراق، عنوان کرد: در جلسه‌ای که با کنسول ایران در عراق داشتیم نزدیک ۱۵ هزار ویزا صادر شده است که خودشان می‌گویند بالای ۵۰ درصد آن برای توریست درمانی باشد؛ بر روی حوزه سلامت هنوز کسی به صورت حرفه ای اقدامی نکرده است.
بنا مولایی در پایان با اشاره به بازار مناسب مصالح ساختمانی در عراق خاطرنشان کرد: به طور حتم بازار مصالح در عراق دارای فرصت‌های اقتصادی خوبی است و قیمت‌های ما با کشور ترکیه قابل رقابت است.

تمیمی، مدیر دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی آبادان در بصره نیز اظهار کرد: بازار عراق هنوز بکر است و به برخی کالاها نیاز دارد.
وی اضافه کرد: باید در عراق در حوزه گردشگری سلامت یک ساختمان با حضور چند پزشک مسلط به زبان فارسی احداث شود و آنها رابط این حوزه باشند.