شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آبادان تشکیل می شود

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

هیئتی متشکل از نمایندگان اتاق بازرگانی آبادان به ریاست مسعود خیاط زاده ریئس این اتاق روز چهارشنبه ۱۱ مهرماه ۹۷ با حضور در فرمانداری ویژه آبادان ؛ ضمن گفتن تبریک به سید زین العابدین موسوی سرپرست جدید فرمانداری ویژه آبادان ؛ در خصوص موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری ه بحث و تبادل نظر پرداختند.

ریئس اتاق بازرگانی آبادان توجه ی به بخش خصوصی و درگرفتن گفتمان جدی و عملیاتی بین بخش خصوصی و دولت موجب شکوه اقتصادی خواهد شد. باید از فرصت وجود اتاق بازرگاتی آبادان در این منطقه نهایت استفاده را برد و ما امیدواریم که جناب آقای موسوی سرپرستی محترم فرمانداری ویژه آبادان برای تحقق شورای گفتگوی بین دولت و بخش خصوصی در آبادان گام های عملیاتی و واقعی بردارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی آبادان ؛ در این نشست ؛ مسعود خیاط زاده ؛ ریئس اتاق بازرگانی آبادان با تشریح جایگاه مهم اتاق های بازرگانی در ساختار اقتصادی نطام تصمیم گیری ها در سطح کلان ؛ با ابراز تاسف از عدم تشکیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آبادان ؛ اظهار داشت: اتاق بازرگانی آبادان با دارا بودن پتانسیل های فراوان از جمله عضویت تجار و بازرگانان ؛ تولیدکنندگان و برخی صنایع تولیدی و خدماتی بزرگ در منطقه ؛ به عنوان قطبی بزرگ و تاثیرگزار در رشد و توسعه ی اقتصادی منطقه آبادان ایفای نقش می کند.

ریئس اتاق بازرگانی آبادان با اشاره به جغرافیا و گستره ی اتاق بازرگانی آبادان گفت : اتاق بازرگانی آبادان یکی از اتاق های شهرستانی است که حوزه تحت نظرش بسیار وسیع می باشد. این اتاق در حال حاضر ؛ شهرستان های ماهشهر ؛ شادگان ؛ هندیجان را نیز تحت پوشش خدماتی خود دارد ضمن آن که بسیاری از تجار و بازرگانان استان نیز کارت بازرگانی خود را از اتاق آبادان دریافت می کنند و عضو این اتاق می باشند. همچنین اتاق بازرگاتی آبادان در بصره عراق نیز فعال بوده و جهت تسهیل امور تجارتی بین ایران و عراق ؛ دفتر نمایندگی دارد.

خیاط زاده با اشاره به این که اتاق بازرگانی آبادان بر اساس تصمیم گیری ها در اتاق ایران ؛ بعنوان معین روابط تجاری با کشور اندونزی انتخاب شده است گفت : توجه ی به بخش خصوصی و درگرفتن گفتمان جدی و عملیاتی بین بخش خصوصی و دولت موجب شکوه اقتصادی خواهد شد. باید از فرصت وجود اتاق بازرگاتی آبادان در این منطقه نهایت استفاده را برد و ما امیدواریم که جناب آقای موسوی سرپرستی محترم فرمانداری ویژه آبادان برای تحقق شورای گفتگوی بین دولت و بخش خصوصی در آبادان گام های عملیاتی و واقعی بردارد.

در این نشست ؛ محمد صادق جوهری نایب ریئس اتاق بازرگانی آبادان گفت : توجه ی به اصل ۴۴ قانون اساسی ؛ نقشه ی راهبردی بین دو بخش خصوصی و دولت را ترسیم کرده است. بر اساس این اصل ؛ رشد و توسعه ی واقعی در گرو تعامل واقعی و عملیات محور بین بخشی دولت و بخش خصوصی صورت می گیرد و آبادان با داشتن زمینه های متعدد صنعتی ؛ کشاورزی و گردشگری می تواند پایلوت پیشرفت و توسعه همه جانبه قرار گیرد.

سید زین العابدین موسوی ؛ سرپرست فرمانداری آبادان نیز گفت: در بخش دولتی شورای گفتگو برای شکل گیری این شورا در آبادان اعلام آمادگی می کنیم.وقتی آبادان ؛ اتاق بازرگانی مستقل دارد معنا و مفهومش این است که لااقل ما در تجارت و بازرگانی مشکلی نداشته باشیم در حالی که ما در این بخش مشکلات زیادی داریم.بنده بعنوان فرماندار آبادان با تمام وجود حاضرم یک سوم از وقتم را در اختیار اهداف و خواسته های اتاق بازرگانی آبادان بگزارم.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان افزود:بخش های خصوصی ؛ دولتی و تعاونی با همگرایی یکدیگر می توانند اسباب رفاه و رونق معیشت مردم بشوند و این در گروی هم نشینی و تبادل نظر بین این سه اتفاق می افتد بنابراین تمام جهد خود را به کار می گیرم تا شورای دولت و بخش خصوصی در آبادان تشکیل شود.

موسوی با اشاره به قرار داشتن آبادان درمحدوده ی منطقه آزاد اروند ادامه داد: تا مادامی که قوانین تجارت در سرزمین اصلی درمحدوده ی منطقه آزاد اروند حاکم باشد نمی توان انتظار داشت که تجار و بازرگانان داخلی و خارجی رغبتی بیش از حضور در دیگر مناطق کشور داشته باشند. منطقه آزاد اروند فرصتی طلایی است که شرط کامجویی مردم از آن ؛ اجرایی شدن تمام قوانین حاکم بر مناطق آزاد است و شرایط فعلی برای فعالیت بیشتر و بهتر بخش خصوصی نیز دلچسب نیست.

گفتنی است در این نشست آقای محسن براتی عضو هیئت ریئسه ؛ و آقایان مجید پورکائد ؛ ابراهیم کاظمی ؛ سید حمید رضا کاشی از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی آبادان در جلسه حضور داشتند که در جهت پیشرفت و توسعه اقتصادی منطقه بیاناتی ارائه دادند.