صنایع عراق چشم انتطار مواد نفتی و مشتقات آن می باشند

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  • نظرات : بدون دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی آبادان خبر داد ؛

صنایع عراق چشم انتطار مواد نفتی و مشتقات آن می باشند

رئیس اتاق بازرگانی آبادان در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه توسعه صادرات در محل نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد اروند در گفتگو با روابط عمومی اتاق آبادان گفت : منطقه آزاد اروند ؛ دروازه ی صادرات انواع کالاها و خدمات فنی و مهندسی به عراق می باشد.

مسعود خیاط زاده با اشاره به دیدارش با آقای ماجد رشگ ؛ رئیس اتاق صنایع استان بصره در آبادان گفت : بازار عراق ؛ پتانسیل های فراوانی دارد و با توجه به آغاز دوران سازندگی و بازسازی زیرساخت ها و برنامه های دولت آن کشور برای توسعه همه جانبه ؛ باید در این بازار حضوری پر رنگ داشت.

رئیس پارلمان اقتصادی بخش خصوصی آبادان افزود : در حال بررسی و تدوین برنامه هایی هستیم که بخش خصوصی ما در حوزه نفت ؛ بنا به شناخت لازم و فنی از صورت وضعیت نیازمندی های کشور عراق بویژه در جنوب این کشور؛ انواع کالاهای ساختمانی ؛ صنعتی ؛ مواد اولیه و مشتقات نفتی به آن کشور صادر نماییم و در این باره امیدواریم که دولتمردان نیز موضوع را جدی تلقی نمایند تا بار دیگر رونق اقتصادی به منطقه ازاد اروند بازگردد.

گفتنی است نمایشگاه توسعه صادرات با حضور صاحبان حرف و صنایع ؛ از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ و به مدت ۴ روز با حضور هیئت های تجاری و بازرگانی کشور عراق در محل نمایشگاه های بین المللی سازمان منطقه آزاد اروند برگزار گردید.