گزارش جلسه بررسی مشکلات در زمینه صادرات شلتوک

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

جلسه بررسی مشکلات در زمینه صادرات شلتوک در روز دوشنبه مورخ ۱۳ / ۸ / ۹۸ در ساعت ۳۰ : ۱۳ در دفتر معاونت امور اقتصادی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد .
این جلسه با حضور مهندس مزیدی ریاست بازرگانی خارجی سازمان، هوشنگ فیوضی مدیر اتاق آبادان در بندر ماهشهر و بندر امام خمینی، مهندس صادقی معاونت مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی، موسوی نائب رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر، نجفیان دبیر اتاق بازرگانی اهواز، قبادی معاون مدیر کل گمرک استان و دکتر مکوندی و مهندس شفیعی از دفتر معاونت هماهنگی های امور اقتصادی استانداری خوزستان تشکیل گردید .
این جلسه با هدف بررسی و شناسایی مشکلات فراروی کشاورزانی که شلتوک کشت نموده اند و از سوی دیگر شناسایی مشکلات تجار و صادرات شلتوک برگزار گردید . شلتوک محصول اولیه کشت بذر برنج میباشد که در وضعیت برداشت بصورت مرطوب بوده و سه محصول نهایی قابل استحصال از آن میباشد. از شلتوک با انجام عملیات خشک سازی و آسیاب نمودن، محصولات نهایی همچون برنج ، سبوس برنج و ساق گیاه ( نوعی کاه برای خوراک دام) قابل تهیه میباشد.

از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه این بود که استان خوزستان توانست با درایت و تلاش استاندار محترم و سایر مدیران موضوعی و با در نظر گرفتن خسارات وارده به کشاورزان در سیل سال گذشته، کشت برنج و تامین آب آن را در دستور کار قرار دهد. حاصل این تدبیر، زیر کشت رفتن معادل ۲۱۰ هزار هکتار از زمین های مناطق استان می باشد که با احتساب حدود ۵۰ الی ۷۰ درصد برنج قابل استحصال، از ۹۰۰ هزار تن شلتوک چیزی حدود ۵۰۰ هزار تن برنج، قابل تهیه می باشد.باتوجه به سرانه مصرف برنج در سال برای هر شخص حدود ۳۷ کیلو میباشد ، این رقم، برنج معادل ۱۳ میلیون نفر را تامین خواهد نمود.
در این جلسه همچین تاکید شد، با توجه به مرطوب بودن و امکان فساد پذیر بودن شلتوک موجود بعد از درو، ضروری است کلیه فعالان اقتصادی در این حوزه با رویکرد سرمایه گذاری در صادرات شلتوک و یا خرید از کشاورزان خشک و جداسازی آن، اقدام عاجل نمایند ، کهنتیجه این اقدام موجب جلوگیری از اجحاف دلالان و واسطه ها در حق کشاورزان میگردد