دیدار هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن آبادان با سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
  • نظرات : بدون دیدگاه

هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن آبادان با سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند دیدار و گفت و گو کردند.
اسدالله کرد زنگنه رئیس اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی آبادان در این دیدار به مشکلات اقتصادی منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال به سال تولید،پشتیبانی و مانع زدایی ها نامگذاری شده است از مسئولان منطقه خواهشمندیم مجوز کالای همراه مسافر را صادر کنند زیرا با این کار هم به اقتصاد منطقه و هم به کسب در آمد شهروندان کمک شایانی می شود.
او در ادامه رایزنی جهت برقراری پرواز آبادان- ترکیه را خواستار شد و افزود: با این کار گردشگران عراقی می توانند به ترکیه سفر کنند و با حضور در شهرهای آبادان و خرمشهر به چرخه اقتصادی رونق می بخشد .
حسن افخمی نایب رئیس اول اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی آبادان نیز با اشاره به اهمیت گردشگری و پتانسیل های موجود در این شهرستان گفت: با ساماندهی شرکت های که مجوز گردشگری دریافت کرده اند می توان آمادگی لازم جهت ارائه خدمات بیشتر خصوصا در زمینه گردشگری سلامت را فراهم کنیم.
داوود احمدزاده نایب رئیس دوم‌ اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی آبادان هم در این نشست گفت: فعالیت های کوچک در زمینه کشاورزی و آبزی پروری به سرمایه اندکی نیاز دارند که با حمایت از آنها زمینه اشتغال بیشتری برای شهروندان در منطقه ایجاد می شود.
قدرت الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست نقش گردشگری را در توسعه اقتصادی بسیار اثرگذار دانست و گفت: دو تفاهم نامه با ایرلاین های «کیش ایر» و «کارون» برای پروازهای خارجی به مقصد «استانبول» و «وان» با دو هدف مختلف، منعقد نمودیم که امیدواریم به زودی شاهد اجرایی شدن آن باشیم.
حسین گروسی سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند هم در این نشست حل بعضی موانع را تنها با یک تصمیم صحیح و نامه نگاری ساده بدون هزینه عنوان کرد و گفت: هنر ما شناسایی، هماهنگی و رفع موانع است، بازرگانی خوب، تولید را رونق می بخشد؛ چراکه این مسائل زنجیروار به یکدیگر متصل هستند و تنها با حل یک مورد نمیتوان به نتیجه رسید. زنجیره ها باید به یکدیگر وصل و ارتباط ارگانیک برقرار شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
او خاطرنشان کرد: در راستای حل مشکلاتی که در این نشست مطرح شد؛ همه باید تجربیاتمان را روی هم بریزیم تا تجربه بزرگی ایجاد شود و انرژی مان یکی.
سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند ایجاد ید واحد را در حل مشکلات و معضلات منطقه مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: بر اساس مطالعات استراتژیک و راهبردی گذشته و حال باید تصمیم بگیریم نیاز منطقه چه چیزهایی است و سپس اولویت بندی و برنامه ریزی راهبردی انجام دهیم.
در این دیدار مسائل اقتصادی و پیشرفت و آبادانی شهر و منطقه آزاد اروند و سامانه های جدید و قدیم صدور کارت بازرگانی مورد بحث و تبادل نظر گردید.